Чим замінити м’ясо вегетаріанство

Вегетаріанство знаходить все більше і більше прихильників у всьому світі. Можливо і ви вирішили приєднатися до численного загону супротивників м’ясної їжі.

Перш ніж це зробити необхідно точно знати як правильно оцінити ту суму зусиль, яку вам буде необхідно докласти для досягнення наміченої мети. Необхідно почитати побільше літератури на тему вегетаріанства і знати на які продукти можна замінити м’ясо.

Перш за все, переходячи на вегетаріанство, потрібно розробити для себе програму харчування на період адаптації і надалі. Дуже добре якщо вам в цьому допоможе спеціаліст-дієтолог.

Орієнтуватися на поради друзів-вегетаріанців можна не завжди. Те, що підійшло для одного, не обов’язково буде добре для іншого, тим більше, якщо у вас є серйозні захворювання. Але знати основи вегетвріанства потрібно і самому.

По-перше, уточнимо, яких саме речовин ми позбавляємося, видаливши з раціону м’ясо і м’ясні продукти. Як відомо, м’ясо — основне джерело амінокислот, які використовуються щодня в біосинтезі білка в організмі людини, Дев’ять з них є незамінними — тобто не синтезуються в організмі, портебность в них відшкодовується тільки ззовні. Хоча білки і міститися в багатьох рослинних продуктах, набір амінокислот в них набагато біднішими, реально засвоюються організмом не більше 60-70% з них. Але це не означає, що м’ясо не можливо замінити. У день людині необхідно близько 55 г білка. Отримувати його можна з рослинних або тваринних продуктів, правда рослинних потрібно більше. Крім того, багато рослинні продукти не містять деяких необхідних нам амінокислот.
Пропонуємо для Вашої компанії, бізнес тренінги з продажу, та тренінги корпоративні, від кращих викладачів.
Ці особливості обов’язково треба враховувати при складанні раціону, так як нестача хоча б однієї амінокислоти повністю блокує синтез білка. В системі вегетаріанства івикористовуються спеціальні рецепти страв. Вони складаються з декількох рослинних компонентів. Наприклад, оптимальний білковий склад мають суміші кукурудзи і бобових, рису і сої.

При відсутності в раціоні м’яса можливий дефіцит не тільки білків, але також вітамінів і мікроелементів. У великій кількості м’ясо містить кілька дуже важливих для людини вітамінів: тіамін, нікотинамід, фолієву кислоту. Замінними джерелами їх можуть служити горох, горіхи і риба. Дуже багаті тіамін неочищені злаки — рис, овес, пшениця. Тому серед вегетаріанців досить популярний хліб з висівками, каші з неочищених зерен грубого помелу.

Альтернатівниім джерелом фолієвої кислоти можуть служити зелене листя овочів і дріжджі, тільки в сирому вигляді, так як при термічній обробці цей вітамін руйнується. Таким чином виходить, що замінити м’ясо або містяться в ньому вітаміни все-таки можна.

Одне з найбільш поширених наслідків неправильного вегетаріанського харчування при заміні м’яса на рослинну їжу це дефіцит заліза в організмі. Взагалі залізо засвоюється дуже погано, а з зернових найгірше. Тому, перебуваючи на вегетаріанській дієті, потрібно додатково приймати залізовмісні препарати. Крім заліза, в м’ясі містяться інші не менш важливі мікроелементи, такі як цинк, магній, мідь. Недолік їх потрібно компенсувати, вживаючи морепродукти і горіхи.

Прихильники вегетаріанства переконані, що рослинна дієта дозволяє довше і ефективніше зберегти здоров’я. Противники цієї системи харчування стверджують, що в м’ясі і в інших продуктах тваринного походження міститься ряд незамінних речовин, без яких організм не може нормально функціонувати.

І все-таки, ті хто наважилися перейти на вегетаріанство і відмовилися від м’яса, настійно рекомендується включати в раціон деякі тваринні продукти, такі як молоко, сир, яйця і приймати комплексні препарати вітамінів і мікроелементів.

Последние новости