Навіщо нам потрібні фрукти і овочі? Основи здорового харчування!

З самого дитинства ми тільки й чуємо — потрібно їсти свіжі фрукти і овочі, в них багато вітамінів, вони дуже корисні. А чому?

Цього ніхто не пояснює. Давайте розберемося, що нам це дає, і в чому полягає користь овочів і фруктів.

1. Піднімають настрій

Фрукти і овочі на кшталт шоколаду — містять речовини (селен і фолієву кислоту), які сприяють виробленню ендорфінів. Якщо що-небудь не склалося — з’їжте яблуко або банан, і настрій покращиться.

2. Дарують бадьорість

Фрукти і овочі містять багато води — одночасно рятують і від голоду, і від спраги, швидко засвоюються. Якщо потрібен заряд бадьорості — кращого рішення не знайти. Тому ранковий сніданок так корисно починати з фруктів — і настрій піднімуть, і енергією зарядять.
Так, Вікторія Березина, розповість Вам, про тренінги для менеджерів з продажу, та перемовини в них.
3. Додають вітамінів

Скільки фармацевти не б’ються над створенням супервітамінок, а ідеального балансу знайти не можуть. Неможливо в одній таблетці вмістити вітаміни так, щоб всі вони повністю засвоювалися! З овочами і фруктами такої проблеми не виникає — все гармонійно, все засвоюється.

4. Допомагають схуднути

Овочі та фрукти містять море клітковини, яка майже не містить калорій, але дає відчуття ситості. Тому їх можна їсти в будь-якій кількості і не боятися зайвої ваги — йому при такому раціоні нізвідки буде взятися. До того ж клітковина, немов липка стрічка, збирає шкідливі хімічні речовини і канцерогени і виводить їх з організму.

5. Рятують від холестерину

Ніщо так не страшно для серцево-судинної системи, як надлишок холестерину. Знизити його рівень в крові теж допоможуть фрукти і овочі. Холестерин потрапляє в організм з тваринною їжею і виробляється печінкою. У рослинній їжі холестерину немає, зате в ній є пектин, який допомагає виводити шкідливий холестерин з організму.

6. Продовжують молодість

Пам’ятайте молодильні яблучка з казок? Так ось — вони існують. Фрукти і овочі містять антиоксиданти, які допомагають оновлюватися клітинам організму і запобігають окисленню органічних сполук — просто кажучи, дозволяють вам бути молодше і свіже.

7. Роблять розумнішими

Овочі та фрукти допоможуть зберегти ясність розуму і відмінну пам’ять: недавно опублікували результати дослідження, в якому з’ясували, що 6-8 фруктів і овочів в день допомагають краще запам’ятовувати і вирішувати математичні задачки.

А ще фрукти і овочі рятують від захворювань мозку: в знаменитій книзі «Китайське дослідження» пишуть, що три порції фруктів і овочів щодня допоможуть знизити ризик інсульту. Одна порція — це, наприклад, 1/2 чашки персиків, 1/4 чашки томатного соусу, 1/2 чашки броколі або одна картоплина. Півчашки — це небагато.

8. Захищають від хвороб

Вчений Колін Кембелл 20 років шукав взаємозв’язок між хворобами і харчуванням. Перевірив раціон мільйонів людей і довів — фрукти і овочі лікують краще будь-якого лікаря. Аргумент. І чим більше їх у вашому раціоні — тим нижчий ризик захворіти на рак, діабет і іншими страшними хворобами. Факт.

9. Економлять час

Тому що їх практично не треба готувати. Звичайно, є картопля сирим не варто, але більшість фруктів перед їжею досить просто вимити.

І в кінці кінців, фрукти і овочі — це просто дуже смачно!

Последние новости