Плюси і мінуси вегетаріанства

Давайте розберемо, що ж таке вегетаріанство? Вегетаріанство — це певна система харчування, яка об’єднує людей прагнуть до збереження здоров’я, а так само включає в себе і етичний аспект.

Хоча швидше за вегетаріанство — це філософсько-моральне світогляд, спосіб життя, і режим харчування — частина цієї системи. Цей спосіб життя існує не одне тисячоліття і об’єднує близько 1 млрд. Жителів планети. Як і будь-яка система харчування вегетаріанство має свої плюси і мінуси.

Ця система харчування практикувалася там, де поширені такі релігії як буддизм і індуїзм, тобто індійські релігії. В Європі вегетаріанство почало поширюватися в XIX в, коли в 1847 р в Англії заснували перше вегетаріанське товариство, «Британське вегетаріанське товариство».
Мі проводимо – тренінги з продажу, та тренінги для спеціалістів в закупівлі, для керівників відділу продаж.
У Європі, Америці, Австралії та Нової Зеландії частка вегетаріанців складає всього 4-10% (в Росії і того менше — близько 0,7%). Навіть зараз Індія посідає перше місце за кількістю вегетаріанців, яких становить 80% від усього населення країни. Бути чи не бути вегетаріанстовом — справа особисто кожного, тільки треба вивчити всі плюси і мінуси цієї системи харчування.

Так само слід зазначити, що існують різні види вегетаріанства: вегани (або старовегетаріанци), сироїди (або натуралісти) і младовегетаріанци, які в свою чергу поділяються на лактовегетаріанство і лактоововегетарианство.

Всі вони розрізняються принципами харчування: перші, вегани, дотримуються рослинної їжі, але на відміну від сироїдів, вони допускають кулінарну обробку продуктів. Лактовегетаріанство дозволяє вживати молочні продукти, тобто молоко, сир, сметана, масло, а лактоововегетарианство дозволяє ще й вживання яєць.

Вегетаріанство, безсумнівно, поширене, але чи корисно? Давайте розглянемо плюси і мінуси вегетаріанства.

Плюсом вегетаріанства є те, що в раціоні мало жиру і велика кількість складних вуглеводів, необхідних організму. А так же рослинна їжа забезпечує працездатність людини на весь день і відсутність почуття голоду.

Ще одним плюсом є нормалізація ваги і артеріального тиску. Рослинна їжа багата вітамінами і елементами, які зміцнюють імунну систему. Так само до плюсів можна віднести збагачення крові антиоксидантами (вітаміном С, бета-каротином, лютеїн), які сприяють уповільненню старіння і зменшують ризик онкологічних захворювань.
мінуси вегетаріанства

Але не варто забувати, що в вегетаріанство є свої мінуси. До них можна віднести недолік амінокислот, які містяться в м’ясі, яйцях, сирі і молоці, який призводить до зниження м’язової маси, крихкості кісток, а так само можливі проблеми з серцем.

Так само в рослинній їжі відсутні вітамін B12 і залізо, що призводить до розладу нервової системи і розвитку анемії. При виключення продуктів тваринного походження, організм недоотримує вітамін D, що призводить дітей до рахіту, а дорослих до остеопорозу. Хоча в літню пору вітамін виробляється під впливом сонця.

До того ж вегетаріанство не дешевий режим харчування, так як для забезпечення повного раціону необхідно їсти горіхи, сушені та свіжі фрукти і багато інших продуктів.

Запам’ятайте: лактовегетаріанство і лактоововегетарианство більш кращі, ніж веганство. Для дітей, підлітків, вагітним і годуючим дівчатам веганство протипоказано!

Отже, знаючи плюси і мінуси вегетаріанства, будьте обережні при виборі для себе системи харчування. Може бути відмова від м’яса для вас не найкращий варіант.

Последние новости