Протеїн або гейнер — що краще для набору маси

У цій статті я спробую допомогти вам визначитися з вибором між протеїном і гейнером. І приведу найоптимальніші, на мій погляд, продукти і їх поєднання.

Отже, що таке протеїн? Протеїн в перекладі з англійської — білок. Тобто протеїн — це спортивне харчування, де основним складовим є білок. Як правило, це 70% — 90% складу.

Гейнер (енергетик) — це білково-вуглеводна суміш. Тут цифри можуть сильно коливатися від 10% / 80% на користь вуглеводів до 45% / 45% (в середньому в гейнере сума білків і вуглеводів становить 85% — 90%). Радислав Гандапас Киев, для вас.

Всім відомо, що для набору маси необхідний білок. Це будівельний матеріал для м’язів. Але для відновлення енергії в м’язах їм необхідні вуглеводи. А без належного відновлення не буде і росту м’язів. Іншими словами, поки м’язи після чергової тренування не заповнять запас енергії (глікогену) — вони не будуть рости. Навіть якщо у вас білка в раціоні буде більш ніж достатньо.

Таким чином, для зростання м’язової маси в рівній мірі необхідні білки і вуглеводи. Якщо ви купуєте протеїн, то існує ризик, що вуглеводів може не вистачити. І навпаки. При споживанні майже одних вуглеводів — може не вистачити білка.

З одного боку потреба у вуглеводах у людей взагалі і у спортсменів зокрема рази в 3 — 4 вище, ніж в білках. З іншого боку — отримати достатню кількість вуглеводів з прийомом звичайної їжі легше, ніж білків.

Последние новости