Що відомо про тайську кухню? Смердючий делікатес дуріан

Дуріан, звичайно, штука дуже дивна. Той, хто його вперше в історії спробував, явно був ризиковим хлопцем.

Від такого запаху швидше підеш подалі, не тільки що брати в руки, а тим більше підносити до рота. Через це пронос фрукта не допускається в серйозні готелі. Через це ж стиглий дуріан НЕ транспортабельний.

Колись давно нам, правда, розповідали, що возять дуріан в сусідні султанати — зі смішком, натякаючи на традиційно приписувані властивості омолаживающей сили і особливості інших культур. (Одним словом, і чоловікові, і жінки та його дуріан вкрай рекомендується для щасливого сімейного життя.) Але, в общем-то, по сусідству дуріан теж всюди росте.
Запрошуємо Вас, на бізнес тренінги для керівників, в от критому форматі,  корпоративні семінари в Вашій компанії.
Культивується цей чудний фрукт не тільки в Південно-Східній Азії, а й у Африці, і в Бразилії. Тим більше що видів дуріана багато, дев’ять з них їстівні.

Але для всіх дуріанов характерний цей запах, який робить фрукт «невиїзним». Ось сушений дуріан у вигляді чіпсів — інша справа, він йде на експорт. Відвозити з собою свіжий — заборонено.

Отже, Дуріан — Ту-Рієн — civet-cat.
Назва прийшла з малайської мови, де «дурі» означає шип. Плоди дуріана укладені в тверду оболонку, яка, в свою чергу, покрита шипами. Так рослина захищається від звірів, які не проти поласувати і якраз на запах і йдуть. Тому іноді дуріан і використовують як приманку.

Зростає дуріан на величезних деревах (до 50 метрів), самі фрукти теж величезні, з футбольний м’яч. Відпочити під цими деревами в затінку не вийде — небезпечно для життя: а ну як звалиться 20-кілограмову кулю з колючими шипами. Дозріваючи, ці будівлі $ самі падають на землю.

Але стиглий, що впав дуріан випускає найсильніший запах, залучаючи або відштовхуючи все живе. Запах помиїв і тухлятини (опису індивідуальні і залежать від досвіду і фантазії) пов’язаний з тим, що дуріан ферментує зсередини під час свого дозрівання. І гасне він всередині себе до тих пір, поки м’якоть не стає м’якою, консистенцією і смаком нагадує вершковий крем. Правда, до цього смаку додаються і свої власні відтінки. У «вершковий крем» природа поклала ще смажену цибулю, пікантний сир, мигдаль, карамель, варені яйця і залила все це багатство скипидаром. Крім того, пишуть, що дуріан — єдиний їстівний плід, що містить органічну сірку — може бути, тому в ньому є щось інфернальне.

Цей запах всепроникающий і довго не відмивається. Аромат заховати практично неможливо. Навіть якщо всіляко його упакувати. В останній раз дуріан був у вакуумній упаковці, плюс багато разів ще загорнутий в пакети, газети, сусідив з іншими ароматними фруктами. Але перше питання таксиста був навіть не куди, а: «Дуріан?» «Так,» — чесно відповіли. Таксист хмикнув і відкрив всі чотири вікна.

Незважаючи на свій сморід, дуріан вкрай поважаємо в тих країнах, де зростає (при цьому, мабуть, найдорожчий фрукт). Дуріан «офіційно» вважається королем фруктів, в той час як «королева» — мангустин. Розгарячити і охолодити організм — ось покликання цієї «парочки». Але дуріан, природно, поїдається і сам по собі, при цьому дуже цінується. Королі Бірми (М’янми) в середні віки містили спеціальних бігунів, що доставляють з півдня швидкопсувні плоди.

Дуріан їдять і недостиглі: тоді його смажать в кокосовій олії або варять на пару, роблять пюре або соуси (наприклад, з м’ятою), а то і кладуть в рибний суп, як в Індонезії. Тобто знову недозрілий фрукт використовують як овоч.

Запивати дуріан алкоголем не можна — через це порушується все багатство ферментів і вітамінів, яких, дійсно, дуже багато, особливо групи B. А ось кісточки можна підсолити і підсмажити, або зробити приправу.

Природно, в народній медицині різних країн Південно-Східної Азії дуріан активно використовується — весь, аж до коренів.

Люди, які спробували дуріан, діляться на затятих шанувальників і, як мінімум, байдужих. З розвитком технологій буде все більше шансів потрапляння на наші прилавки всяких різниць з далеких країн (хотілося б при цьому, щоб своє власне можна було купити теж). У програмі Малишевої «Жити здорово» дуріан вже показали і відрекомендували як дуже корисний.

Последние новости