Як приймати протеїн? — Дане питання мучить не одного новачка в бодібілдингу. В дійсності, протеїн (він же і білок) — це найважливіший елемент для будови м’язової маси атлета.
Без правильного підрахунку білків, без дотримання добової норми протеїну — Вам просто не набрати м’язову масу. До того ж, крім своїх бодібілдерських функцій, білок виступає ще й джерелом необхідної енергії до м’язів.
Звідси висновок: якщо людина їсть недостатня кількість білка, то у нього помічається ряд проблем: починаючи від падіння силових показників до розвитку різних захворювань.
Білок, в свою чергу, може бути двох типів:
— рослинний;
— тваринний.
Для отримання якісної мускулатури, для збільшення своїх силових показників слід вибирати для харчування продукти з другої категорії. Звичайно, можете бути вегетаріанцем, але тоді, для набору м’язів, Вам необхідно дотримуватися спеціальних дієт, які досить складні для занять бодібілдінгом.
Рекомендуємо скористатися калькулятором білка, щоб дізнатися свою добову потребу в протеїні. На основі отриманих результатів, перегляньте таблиці вмісту білка в різних продуктах (в тому числі і рослинних), після чого складіть приблизний раціон харчування на весь день. Фахівці стверджують, що чим більш серйозний підхід до харчування буде у атлета, тим більше у нього шансів швидше наростити м’язову масу.
Міфи про шкоду протеїну
Фраза «протеїн для набору маси» у більшості новачків викликає бурхливу хвилю претензій і опору. А все чому — тому, що переважна частина з них навіть не розуміє, про що йде мова. Їм хтось на вулиці сказав, що протеїн — це шкідливо, їм нав’язав ЗМІ, що протеїн — це шкідливо, їм розповіли знайомі, які взагалі не займаються спортом, що протеїн — це шкідливо. Є, корпоративні тренінги для бодибілерів, безкоштовно.
Не потрібно вірити людям, які самі толком нічого не можуть пояснити. Адже, коли почнеш розпитувати цих самих людей «чому ж саме шкідливий протеїн?», То вони просто відповідають або «не знаю, він шкідливий і все», або ж дадуть відповідь так «ну все говорят». Самі бачите, що вагомих доказів з цього приводу немає.
Протеїновий порошок — це точно те ж м’ясо, точно те ж молоко, сир і яйця, тільки в очищеному і хімічно отриманим шляхом. Звичайно, зараз більшість скаже «хімічним шляхом», значить — це все хімія!
А як же та продукція, яка сьогодні продається в магазинах, в супермаркетах — це хіба не хімія? Хіба спиртні напої, які купує, мало не кожен другий студент — це не хімія? Сардельки, сосиски, ковбаса, напівфабрикати — цей список можна продовжувати до нескінченності.
Протеїн — це чистий продукт, який максимально швидко засвоюється організмом. Його відсоток засвоєння значно вище, ніж у свіжоприготованого м’яса або купленого молока.
Все з тієї причини, що порошку не потрібно час на розщеплення — це вже хімічно отримана суміш, яка готова до вживання. Буквально через кілька секунд після прийому, ця суміш переробляється в організмі і надходить до кожної клітини, забезпечуючи її білками для будівництва м’язової маси.
Засвоюваність протеїнових коктейлів.
Сам по собі протеїн не дасть Вам м’язової маси. Не потрібно думати, що купили порошок, розміщували його з молоком, попили так 2-3 тижні і вже можна їхати на турнір «Містер Олімпія». Ні, такого, на жаль, не буде.
Використання спортивного харчування для відновлення м’язів чудово підійде тим атлетам, які проводять інтенсивні тренування. У такому випадку, протеїнові коктейлі будуть виступати в ролі додаткового джерела енергії, який швидко засвоюється організмом. Дані коктейлі ідеально підійдуть для прийомів відразу ж після тренування, а також перед сном.
Якщо Ви збираєтеся приймати протеїн, то Вам слід викладатися набагато більше, ніж робили це раніше. Таким чином, Ваші тренування будуть проходити в більш інтенсивному ритмі, Ви зможете тренуватися з великими вагами і швидше відновлюватися. Ось ці три пункти і є основоположним чинником прийому порошків.
Добовий раціон обов’язково слід розбити на кілька прийомів їжі, причому декілька з цих прийомів повинні складатися конкретно з природного джерела білка — натуральних протеїнів. Сюди можна віднести і м’ясо, і сир, і курячі яйця, і грудинку, і баранину, і різні злакові, і багато іншого.
Ваше завдання — забезпечити приплив білкових елементів в організм, щоб потім він зміг їх використати для будівництва нових клітин.