Як зберегти здоров’я у відпустці

Відпустка — це маленьке життя. Так можна перефразувати слова відомої пісні Олега Мітяєва.

Ми цілий рік працюємо в поті чола, щоб коротка мить, довжиною в 28 днів (а іноді і коротше), провести саме так, як ми хочемо. І в процесі відпочинку ми часто розслабляємося і забуваємо про власне здоров’я. Які чинники можуть зіпсувати нам поїздку? Що потрібно передбачити? Що зробити, щоб зберегти здоров’я?

 Зміна клімату і зміна часових поясів.

Відлітаючи або виїжджаючи в намічене місце відпочинку, потрібно обов’язково враховувати різницю в часі. Організму необхідна цілий тиждень, щоб перебудуватися і зжитися з новим режимом, зберегти ритм, особливо, якщо різниця суттєва (кілька годин).

У зв’язку з цим можливі порушення сну (треба спати, а нам не хочеться або навпаки, хочеться спати вдень, а це відбивається на нашому здоров’ї), підвищення-зниження тиску, апатія і навіть зміна температури тіла. Наш організм перекинули в інший вимір, він зазнав стресу, і з цим треба рахуватися.

Проблеми з травним трактом.

Будучи гостем в незнайомій для нас місцевості, ми намагаємося долучитися до нової культури, до нових традицій і, звичайно, спробувати щось нове. Це щось нове може бути і будь-яким новим блюдом, і продуктом, і фруктом-овочем. Але кажуть, де народився, там і пригодився.
Щоб зрозуміти, як зберегти здоров’я, дотримуйтесь декількох простих правил.

Наш шлунок звик до певної їжі і воді певної жорсткості, і різка зміна раціону може викликати порушення в шлунково-кишковому тракті, в зв’язку з цим і погіршення здоров’я. Шлунок може моментально відреагувати на «новинку» і наступні два-три дні будуть виключені з відпустки. Крім того, їжа в місцях відпочинку далеко не завжди готується з дотриманням всіх необхідних санітарно-гігієнічних вимог. Чи не пробуйте їжу з підозрілим запахом, смаком, зовнішнім виглядом.

Якщо можливо, поспостерігайте, як готують страву. Поцікавтеся, де можна вимити руки, оцініть чистоту столів і зовнішній вигляд обслуговуючого персоналу. Може бути, не варто їсти саме тут? Після ознайомлення з меню, ретельно протріть руки бактерицидним гелем або спиртовою серветкою. Меню — найбрудніший предмет у закладах громадського харчування, адже його крутять в руках десятки відвідувачів в день. Такі нескладні прийоми допоможуть вам зберегти здоров’я.
Тільки Віктор Кобилянський а також Козлов Николай Иванович в Киеве с новой программой
Травми.

Дотримання елементарної техніки безпеки теж підкаже, як зберегти здоров’я далеко від дому. Перш ніж брати участь в чому-небудь, подивіться, як це працює. Чи не відпускайте дітей стрибати на погано закріпленому батуті без обмежувальної сітки, згадайте, скільки дітей постраждало в подібних випадках. Чи не катайтеся на атракціонах, не перевіривши, що вони легальні і безпечні. Не варто пірнати в незнайомих місцях, вступати в конфлікти з місцевими жителями, пробувати екстремальні види спорту, якщо не впевнені в своїх силах або в кваліфікації інструктора. Основні клієнти травматологічних пунктів курортних місць — це туристи-екстремали. Щоб зберегти здоров’я дітей і своє дотримуйтесь цих правил.

Опіки і переохолодження.

Наше замерзле і втомлене тіло жадає світла і тепла. Але все добре в міру. Якщо ми їдемо до теплих морів, зовсім не обов’язково лежати на сонці пластом кілька годин. В цьому випадку опік Вам забезпечений, а заодно і відпустку зіпсований — не сісти, чи не лягти, чи не одягнутися.

Якщо Ви віддаєте перевагу катання на гірських лижах чи сноуборді, остерігайтеся охолодження і гірського сонця. Гірське сонечко буває набагато більш їдким, ніж пляжне. Найкраще чергувати види діяльності, це допоможе Вам, як зберегти здоров’я, так і позбутися від одноманітності. Наприклад, полежали трохи на шезлонгу, викупалися, поїхали на екскурсію. Найшкідливіше сонце з 12.00 до 15.00, тому засмагати рекомендується або до цього періоду, або після, і потроху щоб зберегти шкіру здоровою.

Алкоголь.

Яка ж відпустка без міцних напоїв? «І коньячок під шашличок — смачно дуже!» — Співає Трофим. Але алкоголь — головний ворог здоров’я відпочиваючого. Отруєння, травми, бійки — це тільки мала дещиця проблем, що чекають любителів випити відпочинку, особливо в жаркому кліматі. На спеці, та ще й під дією алкоголю, серцево-судинна і нервова системи отримують настільки колосальне навантаження, що можуть просто не витримати. І тоді відпустка може обернутися трагедією. «Пий, але міру розумій!» — Говорить російська приказка.
Як зберегти здоров’я по максимуму і уникнути візиту до лікаря в поїздці?

Підготуйтеся заздалегідь, підлікувати болячки, які можуть зіпсувати відпочинок. Наприклад, відвідайте стоматолога, якщо ниє зуб, зробіть профілактичні щеплення в залежності від типу місцевості, в яку їдете.

Не зайвим буде і захопити з собою аптечку. Основні препарати, які можуть стати в нагоді: ліки від головного болю і жарознижуючі засоби, протиалергічні, протигрибкові засоби і антисептики, засіб від діареї, крем від сонця і засіб від опіків, кошти від комах (комарів, москітів, кліщів), свої індивідуальні препарати.

Відпустка — час святе, кожна його хвилина дорога. Тому бережіть себе і готуйтеся до відпочинку заздалегідь!

Отже, тепер ми знаємо як зберегти здоров’я, збираючись в далеку поїздку.

Последние новости